Dziedzictwo historii

Gra miejska „Szpitale powstańcze w Brwinowie”

W Brwinowie rok 2012 został ustanowiony „Rokiem Armii Krajowej”: w hołdzie poległym i pomordowanym żołnierzom konspiracyjnych organizacji wojskowych i dla uczczenia 70. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

Więcej…

 

Obchodzimy nasze rocznice...

 

9 września Stowarzyszenie Projekt Brwinów wzięło udział w uroczystych obchodach 73 rocznicy Bitwy pod Brwinowem. Członkowie SPB: Dorota Kosińska, Zbigniew Kurządkowski i Marek Rutkowski złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenie z 1939 roku.

Wieczorem wśród widzów rekonstrukcji bitwy pod Brwinowem na polach parzniewskich rozdaliśmy kilkaset okolicznościowych jednodniówek „Wojna Obronna 1939”.

Więcej…

 

11 listopada 2011

93 lata temu...

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Właśnie ten dzień stał się obchodzonym dzisiaj w całym kraju świętem narodowym.

W powszechnej świadomości 11 listopada kojarzony jest z dwoma faktami: przyjazdem Józefa Piłsudskiego do Warszawy i przejęciem przez niego władzy oraz z ogłoszeniem zakończenia I Wojny Światowej w wyniku którego powstało państwo polskie.

Przyjrzyjmy się bliżej pierwszemu wydarzeniu uważanemu za początek niepodległości. Józef Piłsudski został uwolniony z twierdzy Magdeburg przez władze niemieckie 8 listopada 1918 r. Umożliwiono mu wraz z Kazimierzem Sosnkowskim przejazd pociągiem do Warszawy. Przez wiele lat publikowano zdjęcia związane z tym faktem - widoczne jest na nich znaczne grono znanych osób towarzyszących mu na peronie warszawskiego dworca. Wszystkie te fotografie dotyczą jednak zupełnie innego, wcześniejszego pobytu Piłsudskiego w stolicy Królestwa Polskiego w grudniu 1916 roku.

Więcej…

 

9 października 2011 – wybory do Sejmu RP i Senatu RP

urnaJuż w najbliższą niedzielę 9 października w godz. 7-21 będziemy głosować w wyborach parlamentarnych. Na terenie Gminy Brwinów znajduje się 13 lokali wyborczych. W poprzednich wyborach lokali było 12, więc gdzie nastąpiły zmiany?

Nowy lokal wyborczy zlokalizowany jest w północnej części Brwinowa w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym Sióstr Rodziny Maryi przy ul. Szkolnej 18. W związku z tym nastąpiła zmiana w obwodach wyborczych po północnej części Brwinowa. Zmieniły się obwody, które poprzednio lokale wyborcze miały w szkole ZS1 przy ul. Piłsudskiego 11 i na terenie stadionu ul. Turystyczna 4. Zmiany dotyczą też mieszkańcow Falęcina, Grudowa i Kotowic. Poszczególne obwody są umieszczone na poniższej mapce. Tę samą mapkę opublikował Urząd Gminy Brwinów w numerze 2 biuletynu "Ratusz".

Więcej…

 

„Dekada 79-89” – zapraszamy na grę (aktualizacja)

Dekada79_89_ico

 

Z żalem musimy powiadomić, iż z powodu odwołania IV Festynu Rodzinnego w Zespole Szkół nr 1 planowanego na 11 czerwca 2011 r., jesteśmy zmuszeni odwołać także naszą grę przestrzenną "Dekada 79-89", która była imprezą towarzyszącą festynowi. Wszystkich chętnych do udziału w grze przestrzennej "Dekada 79-89" zaprosimy w innym terminie, który podamy już wkrótce.

 

Stowarzyszenie Projekt Brwinów

Więcej…

 

SPB w Noc Muzeów

mini

 


W sobotę 14 maja po raz pierwszy w naszej Gminie odbyła się „Noc Muzeów” zainicjowana i zorganizowana przez muzea we współpracy z Urzędem Gminy Brwinów.

Więcej…

 

Brwinowska Wiosna Artystyczna 2011

Stowarzyszenie_m2

 W kapryśny pod względem pogody weekend 7-8 maja odbyła się 5-ta edycja Brwinowskiej Wiosny Artystycznej. Wśród uczestników nie zabrakło również naszego Stowarzyszenia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BMK
Reklama
Książka o Brwinowie
Reklama
Gra Brwinów: 60 lat minęło
Reklama
Gościmy na stronie ...
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

i love the holiday ribbon this year..... Louis Vuitton

 

Is it the Monogramouflage mouse mat?! Louis Vuitton purses handbags

 Thanks for your input, I think I shouldn't fear the 35 and go with it.. now if the website would just restock! Louis Vuitton Drop Shipping 

oh yes azur is sooo pretty!!! I think the speedy 30 would be a good choice because you don't have a speedy yet!!! LV Top Handles

 
I love it now that it's popular with the people who purchase fakes. When it was first released there were just too many fakes. I plan on buying the Alma in White in the spring or summer of 2012. LV Belts
 

Lovely! Congratulations! Louis Vuitton bags

 

I think pocket size is perfect, since you're not planning to use as a daily agenda.As for canvas, i'm into color right now so wud go w vernis, but damier is always a good bet, in ebene, azur or graphite. Good luck! Louis Vuitton Monogram

 Congrats!! Enjoy your new beauty! Louis Vuitton Men .